Twoje IP:18.224.63.87

Dnia 27 października br. uczniowie klasy IIA i IIIC wraz z opiekunami wybrali się autokarem do Zamku w Łańcucie. Dzieci zwiedzały okazały Zamek, Wozownię, Stajnię i Oranżerię. Dowiedzieliśmy się, że Zamek został wzniesiony w latach 1629-1641 dla Stanisława Lubomirskiego. Początkowo był średniej wielkości nowoczesną rezydencją, jednak przez liczne przebudowy w 2. połowie XVIII wieku stał się rezydencją pałacową, otoczoną systemem fortyfikacji bastionowych. Obecnie rezydencja łańcucka jest znaczącym muzeum wnętrz mieszkalnych oraz powozów konnych.

W oranżerii dzieci mogły zobaczyć egzotyczne rośliny. Mieliśmy okazję spacerować parkowymi alejkami wśród pięknych i okazałych drzew, które przyciągały uwagę kolorami jesiennych liści.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w restauracji McDonald`s. Posiłek w miłym towarzystwie wszystkim bardzo smakował.

Zamek w Łańcucie wywarł na dzieciach bardzo duże wrażenie. Miały niecodzienną możliwość przebywania w tak pięknym i historycznym miejscu. Na pewno wielu z naszych uczniów jeszcze tu powróci.

Opiekę nad uczniami sprawowali: Lucyna Kostecka, Marta Nagaduś-Dziekan, Elżbieta Jaracz, Paulina Sum i Jarosław Surowiec.