fb

   

Urząd Miejski  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

3182753
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
1367
1257
2624
10162
49390
52089
3182753

Forecast Today
2016

Online (15 minutes ago):30
30 guests

Twoje IP:3.239.82.142
   

Szukaj w serwisie...  

   

W dniu 16 maja uczniowie klas 4b i 4c wybrali się na wycieczkę do Krakowa, zorganizowaną w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę”.

Zwiedzanie miasta rozpoczęto od Wzgórza Wawelskiego. Następnie był spacer Traktem Królewskim. W trakcie zwiedzania uczniowie zobaczyli m.in. ulicę Kanoniczą i Grodzką, Pałac Arcybiskupów, Rynek Główny z Wieżą Ratuszową, Sukiennice, Kościół Mariacki, ulicę Floriańską z Bramą Floriańską, Barbakan oraz Plac Matejki z Pomnikiem Grunwaldzkim.

Po obiedzie, kolejnym punktem programu był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Uczniowie mogli samodzielnie eksperymentować przy oryginalnych, dużych urządzeniach demonstrujących zagadnienia i zjawiska z zakresu optyki, hydrostatyki, akustyki i mechaniki. Modele edukacyjne nie tylko pobudzały do myślenia i uczyły, ale również bawiły.

Największą atrakcją był udział w warsztatach Mroźne eksperymenty, podczas których uczniowie obserwowali doświadczenia wykonywane w oparciu o mroźne substancje – suchy lód i ciekły azot. Uczniowie poznali właściwości tych substancji i zobaczyli, jak reagują w kontakcie z innymi przedmiotami oraz co stanie się, jeśli dodamy do nich gorącej wody.

Na zakończenie wyjazdu uczestnicy wycieczki odwiedzili Interaktywne Muzeum gier wideo z unikalną w Polsce kolekcją ponad 150 klasycznych gier wideo.

Urozmaicony i atrakcyjny program dostarczył uczniom wielu wrażeń, nowych doświadczeń i pozytywnych przeżyć.

Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały panie: Krystyna Dziekan, Małgorzata Robak, Ewa Słąba i Barbara Wojciechowska.

 

https://photos.app.goo.gl/KvuNSPFHBjmHsug56

 

   
© by Sp13.