3812063
3812063

Twoje IP:3.21.231.245

W dniu 16 maja uczniowie klas 4b i 4c wybrali się na wycieczkę do Krakowa, zorganizowaną w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę”.

Zwiedzanie miasta rozpoczęto od Wzgórza Wawelskiego. Następnie był spacer Traktem Królewskim. W trakcie zwiedzania uczniowie zobaczyli m.in. ulicę Kanoniczą i Grodzką, Pałac Arcybiskupów, Rynek Główny z Wieżą Ratuszową, Sukiennice, Kościół Mariacki, ulicę Floriańską z Bramą Floriańską, Barbakan oraz Plac Matejki z Pomnikiem Grunwaldzkim.

Po obiedzie, kolejnym punktem programu był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Uczniowie mogli samodzielnie eksperymentować przy oryginalnych, dużych urządzeniach demonstrujących zagadnienia i zjawiska z zakresu optyki, hydrostatyki, akustyki i mechaniki. Modele edukacyjne nie tylko pobudzały do myślenia i uczyły, ale również bawiły.

Największą atrakcją był udział w warsztatach Mroźne eksperymenty, podczas których uczniowie obserwowali doświadczenia wykonywane w oparciu o mroźne substancje – suchy lód i ciekły azot. Uczniowie poznali właściwości tych substancji i zobaczyli, jak reagują w kontakcie z innymi przedmiotami oraz co stanie się, jeśli dodamy do nich gorącej wody.

Na zakończenie wyjazdu uczestnicy wycieczki odwiedzili Interaktywne Muzeum gier wideo z unikalną w Polsce kolekcją ponad 150 klasycznych gier wideo.

Urozmaicony i atrakcyjny program dostarczył uczniom wielu wrażeń, nowych doświadczeń i pozytywnych przeżyć.

Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały panie: Krystyna Dziekan, Małgorzata Robak, Ewa Słąba i Barbara Wojciechowska.