Twoje IP:3.143.9.115

Już od ośmiu lat w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Mielcu organizowany jest Konkurs Matematyczny „Mathematicus”. To uznane i ważne przedsięwzięcie w naszym mieście adresowane jest do uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Konkurs posiada swoją renomę, o czym świadczy wpisanie go na listę konkursów przedmiotowych Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

28 kwietnia w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mielcu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. W konkursie wyłoniono jednego laureata i przyznano dwa wyróżnienia.

Tytuł laureatki zdobyła uczennica naszej szkoły Martyna Ptak z klasy 8c, której opiekunem była nauczycielka pani Mirosława Szypuła.

Nagrody dla Martynki przekazali: Dyrektor I LO w Mielcu Radosław Kluza, Przewodnicząca Komisji Konkursu Matematycznego „Mathematicus” nauczycielka Ewa Szumacher, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła i Wiceprezydent Miasta Mielca Paweł Pazdan.

Uroczyste podsumowanie konkursu uświetnił występ chóru I LO i wystąpienia pana Wicestarosty i pana Wiceprezydenta oraz prelekcja, której tematem przewodnim było jakże prawdziwe powiedzenie per aspera ad astra – przez trudy do gwiazd. I nasza uczennica jest przykładem, że przez pracę, pokonywanie trudności można osiągnąć sukces, a więc sięgnąć gwiazd.

GRATULUJEMY!