Twoje IP:52.14.253.170

W dniach 9-20 maja 2022 w naszej szkole organizujemy zbiórkę nakrętek na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Nakrętki należy zapakować w reklamówkę, przypiąć lub przykleić kartkę z nazwiskiem/ klasą/ilością przekazanych nakrętek i pozostawić w wyznaczonym terminie w pojemniku znajdującym się naprzeciw dyżurki szkolnej, przy głównym wejściu do szkoły.

Uczniów zachęcamy również do wykonania plakatów promujących szkolną akcję.

W tej sprawie prosimy zainteresowanych uczniów o kontakt:

klasy I – III – z pedagogiem - p. Katarzyną Zemmel

klasy IV – VIII – z pedagogiem - p. Anną Tomczyk.

Kilka słów o akcji

Zbieranie nakrętek to jedna z najbardziej popularnych akcji charytatywno-ekologicznych. Pozbywając się „śmieci” pomagamy innym.

Kto może pomagać?

Akcja, w której udział może wziąć każdy, wystarczą tylko dobre chęci. Zatrzymaj się na chwilę, nie wyrzucaj nakrętki, kapsla, wieczka lub przykrywki. Dla Ciebie to odpad, a dla Podopiecznych Hospicjum szansa na kupno nowych leków.

Co dzieje się z nakrętkami?

Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów.

Co dalej?

Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają z kolei na leczenie - leki, opatrunki medyczne, rehabilitację dzieci lub sprzęt specjalistyczny dla Podopiecznych Fundacji – Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Jak prowadzić akcję?

Zaproś do akcji swoich znajomych oraz rodzinę. Każda nakrętka się liczy i każda ma znaczenie. Wspólnymi siłami możemy zdziałać naprawdę dużo.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Hospicjum:

opracowanie - Katarzyna Zemmel