1929

Twoje IP:3.141.8.247

Co wiemy? Co robić? - bezpłatne seminarium eksperckie – propozycja dla rodziców i nauczycieli

Polskie Centrum Programu Safer Internet czyli Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK Państwowy Instytut Badawczy wraz z Fundacją Orange zapraszają na seminarium eksperckie dotyczące nadużywania ekranów przez dzieci i młodzież.

Seminarium odbędzie się 2 grudnia 2021 roku w godzinach 11:00-13:00.

Transmisja będzie prowadzona na profilu PCPSI na Facebooku: facebook.com/bezpiecznyinternet

Program spotkania:

- Rozmowa z Dorotą Jabłońską (Młodzieżowa Poradnia Profilaktyki i Terapii Poza Iluzją)

- Joanna Flis (Pracowania Pomocy Psychologicznej), Detoks cyfrowy, jak go zaplanować, przeprowadzić i utrzymać efekty

- Marta Witkowska (NASK PIB), Świetnie poinformowani, aktywni, towarzyscy… i sfomowani. Młodzi internauci a lęk przed odłączeniem

- Marta Wojtas (FDDS), Wzmacnianie zdrowych nawyków korzystania z nowych technologii u dzieci i młodzieży.

Seminarium jest przeznaczone dla nauczycieli, osób pracujących z dziećmi, rodziców, osób zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa online.

Zapraszam na stronę internetową: https://www.saferinternet.pl

PS

Drodzy rodzice, jeśli nie możecie uczestniczyć w konferencji w czasie rzeczywistym, zachęcam do obejrzenia jej w dogodnym dla Państwa czasie.

Warto też odwiedzać stronę SEFERINTERNET ze względu na poruszane przez nią, na bieżąco, bardzo aktualne problemy społeczne występujące wśród młodych ludzi, wynikające (niestety) z rozwoju technologii informacyjnej.

Katarzyna Zemmel - pedagog