Twoje IP:3.12.162.179

Konkurs fotograficzny, tak jak przypuszczaliśmy, przyciągnął uwagę dużej grupy uczniów oraz rodziców - do organizatorów wpłynęło 100 zdjęć. Zadaniem fotografa - amatora było zrobienie i przesłanie zdjęcia, które przedstawia zaobserwowane oznaki wiosny. Ważnym kryterium oceny był nadany zdjęciu tytuł. W wyznaczonym terminie wiosna jednak nie za bardzo chciała się fotografom ujawniać.

Z początku - raczej powracała do zimowych klimatów, roztopów, ociągając się z wybuchem zieleni do ostatnich dni. Dlatego też jury konkursowe zetknęło się ze zdjęciami przedstawiającymi pojedyncze zwiastuny wiosny – od wypatrzonego zawilca, poprzez niewielkie jeszcze, choć już ślicznie zielone pączki liści i nasion klonu poruszanych na wietrze, aż do pełnych okazów magnolii i bogactwa wiosennych odmian roślin ozdobnych w przydomowych ogródkach.

10 - osobowe jury (5 uczniów i 5 nauczycieli) z niemałym kłopotem, co z pewnością odzwierciedla nasze podium, wybrało zwycięzców w II kategoriach wiekowych. Oto oni:

klasy I – III

I miejsce – Igor Stachowicz 2A

II miejsce – Nikola Boryczko 1C i Mateusz Cieślik 1A

III miejsce – Krzysztof Bielec 2B, Adrian Pszeniczny 2B, Marcel Szelest 1A

IV miejsce – Julia Niedbała 1B, Milena Leś 3B, Konrad Rębisz 3C i Julia Serafin 1C

klasy IV – VIII

I miejsce – Aleksandra Borowiec 8B

II miejsce – Nikola Kardyś 7A, Maja Zboch 7A

III miejsce – Amelia Pęgiel 5B, Alicja Bielec 7B, Emilia Konieczny 5A

IV miejsce – Ola Wiącek 7B, Julia Iwasieczko 6B, Amelia Niemczyk 7B, Kinga Makuch 8B

V miejsce – Kamil Kurgan 7C, Łukasz Batog 4B, Martyna Maziarz 8B, Oliwier Banasik 4B, Piotr Kulczyk 4B

Pozostali autorzy zdjęć zasługują oczywiście na wielkie wyróżnienie. Gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział w konkursie.

Zachęcamy też wszystkich uczestników konkursowych i nie tylko, do wydobywania swoich kolekcji zdjęć z zasobów galerii telefonicznych, przeglądania i wywoływania w zakładzie fotograficznym ujęć – perełek- na wieczną rzeczy pamiątkę. Po to, by kiedyś, całkiem przypadkowo, spotkanie z takim zdjęciem przywołało miłe wspomnienia i wywołało uśmiech na twarzy.

Za pracę w jury konkursowym dziękujemy Panie Ani, Pani Kasi I Pani Oli - wychowawczyniom świetlicy oraz Oliwii Pałys, Julii Bednarek, Kornelii Sajek, Weronice Boryczko i Zosi Koper.

Gratulujemy!

Małgorzata Pazdro, Katarzyna Zemmel i Dorota Buczek - Kolanko