Twoje IP:18.219.112.111

Uczniowie klasy 3C pod opieką p. Lucyny Kosteckiej, p. Pauliny Sum i p. Katarzyny Zemmel zorganizowali wystawę prac plastycznych pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie - sami nie wiecie, co posiadacie. Ta popularna dzisiaj fraza zaczerpnięta została z utworu Stanisława Jachowicza. Żyjący w pierwszej połowie XIX wieku poeta, pochodził ze wsi Dzików, koło Tarnobrzega, umieścił ją w wierszu zatytułowanym „Wieś".

Współcześnie cytatu tego używamy wówczas, gdy chcemy podkreślić, że walory Polski w różnych dziedzinach, dorównują, a niekiedy nawet przewyższają zagraniczne.

Trzecioklasiści, chcą zwrócić uwagę na piękne miejsca w naszym kraju, wykonali niepowtarzalne prace, które zaprezentowali na wystawie szkolnej. W pracach dzieci znalazły się: Tatry, które zimową porą przypominają Himalaje, Pustynia Błędowska, Przełom Dunajca, wulkan Ostrzyca, wodospad Siklawica, Morze Bałtyckie, Puszcza Kampinoska, jezioro Śniardwy, Jaskinia Raj, Grota Łokietka, Puszcza Białowieska, Tatrzański Park Narodowy, Morskie Oko, Czarna Hańcza itd.

Wystawa była okazją do zgromadzenia informacji na temat urokliwych terenów, rozbudziła wśród uczniów wrażliwość na piękno otaczającej nas przyrody i wielką chęć do wyruszenia w podróż.

Polska bez wątpienia kryje wiele ciekawych miejsc, które są wyjątkowe i warte zobaczenia.